Click for ???? ???, Serbia Forecast
Copyright © 2014 All Rights Reserved. Design ticma
www.rsv.org.rs
Poklon mapa ribarskog područja za 2017. godinu
poklon kalendar
Ribolovački savez Vojvodine
RSV d.o.o.
tel: 021 6411-974
rsvns@eunet.rs
Đoke Mijatovića 16, 21000 Novi Sad, Srbija
Ispravno merenje dozvoljene lovne dužine ribe
                                          IZVEŠTAJ SA PRVENSTVA VOJVODINE
RIBOLOVAČKOG SAVEZA VOJVODINE ZA 2014.GODINU


    Dana, 21.jula 2014.godine, na pisti DTD kanala u Novom Sadu, tradicionalno je održano Prvenstvo Vojvodine u disciplini - lov ribe udicom na plovak za 2014.godinu, za juniore i kadete.
    Organizator i domaćin ovog tradicionalnog takmičenja, u okviru svojih redovnih sportskih, takmičarskih aktivnosti bio je Ribolovački savez Vojvodine, uz značajnu, sada već dugogodišnju, finansijsku pomoć Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu. Sekretarijat je prepoznao Prvenstvo kao jednu od vodećih sportskih aktivnosti u oblasti sportskog ribolova što je za Savez izuzetno značajno jer time dokazuje da opravdava svoje postojanje i rad na popularizaciji ove veštine naročito  kod dece i omladine, te koristimo i ovu priliku da se odgovornima u Sekretarijatu najsrdačnije zahvalimo na finansijskoj pomoći sa željom da se ovakva saradnja nastavi i u narednom periodu, na obostrano zadovoljstvo.
    Glavni sudija bio je Savo Kosanić, a sektorske sudije bili su Zoran Ružičić i Vesna Vovk. Učestvovalo je ukupno 9 kadetskih i 5 juniorskih ekipa. U konkurenciji kadeta, učešće su uzele ekipe sledećih udruženja sportskih ribolovaca, članica RSV:

1.    "Profi ribolovac" Vršac,
2.    "Kečiga" Bačko Petrovo Selo,
3.    "Karaš" Beočin,
4.    "Šaran" Srbobran,
5.    "Šaran" Vršac,
6.    "Mol" Mol,
7.    "Šaran" Gložan,
8.    "Vidra" Beška,
9.    "Karaš" Laćarak.

Pojedinačni plasman u kadetskoj konkurenciji je sledeći:

Plasman    Takmičar    USR    Mesto    Ulov - gr

                            1.sektor   
1.    Potfaj Vladimir        Šaran    Gložan        2.430 gr
2.    Fulajtar Vladimir     Šaran    Srbobran    2.110 gr
3.    Šleder Čeda           Karaš    Beočin        1.720 gr

                        2.sektor
1.    Jakšić Luka        Mol          Mol              2.020 gr
2.    Balaš Žaklina     Šaran      Srbobran    1.940 gr
3.    Varga Danijel     Kečiga    B.P.Selo    1.820 gr

                        3.sektor
  1.    Križak Maćaš    Kečiga               B.P.Selo    2.520 gr
  2.    Stankić Luka     Karaš                 Beočin       1.760 gr
  3.    Berber Luka      Profi-ribolovac  Vršac         1.595 gr

Generalni plasman u pojedinačnoj konkurenciji:

Plasman    Takmičar    USR    Mesto    Ulov - gr
1.        Križak Maćaš      Kečiga   B.P.Selo  2.520 gr
2.        Potfaj Vladimir    Šaran     Gložan      2.430 gr
3.        Jakšić Luka         Mol         Mol            2.020 gr

    Ekipni plasman:

Plasman    USR    Mesto    Broj bodova    Ulov - gr
1.        Šaran     Srbobran     9,0 s.p.    5.555 gr
2.        Mol         Mol             11,0 s.p.    5.010 gr
3.        Karaš     Beočin      11,5 s.p.    5.080 gr

    Juniorske ekipe:
1.    „Mol“       Mol,
2.    „Vidra“    Beška,
3.    „Kečiga“ Bačko Petrovo Selo,
4.    „Karaš“   Laćarak,
5.    „Šaran“   Gložan.
Pojedinačni plasman u juniorskoj konkurenciji:

Plasman    Takmičar    USR    Mesto    Ulov - gr

                            1.sektor   
1.    Požonji Goran        Vidra      Beška     2.345 gr
2.    Dudok Ana              Šaran    Gložan    1.670 gr
3.    Kukočka Martina    Šaran    Gložan    1.620 gr

                            2.sektor   
1.    Haška Jan          Šaran      Gložan      2.920 gr
2.    Vasilišin Ivan      Karaš      Laćarak    2.160 g
3.    Virag Balind       Kečiga    B.P.Selo   1.620 gr
                            3.sektor   
1.    Kothai Šandor    Kečiga    B.P.Selo    1.910 gr
2.    Olah Daniel         Mol          Mol             1.495 gr
3.    Žmirić Vukašin    Vidra      Beška        1.440 gr

Generalni plasman u pojedinačnoj juniorskoj konkurenciji:

Plasman    Takmičar    USR    Mesto    Ulov - gr
1.    Haška Jan          Šaran      Gložan        2.920 gr
2.    Požonji Goran    Vidra        Beška        2.345 gr
3.    Kothai Šandor    Kečiga    B.P.Selo    1.910 gr

    Ekipni plasman:

Plasman    USR    Mesto    Broj bodova    Ulov - gr
1.    Vidra       Beška        8,0 S.P.    5.130 gr
2.    Kečiga    B.P.Selo    8,0 S.P.    5.125 gr
3.    Karaš      Laćarak     8,0 S.P.    5.030 gr


SENIORI I SENIORKE

Dana, 22.06.2014.godine, na kanalu D.T.D. u Novom Sadu, održano je Prvenstvo Vojvodine u lovu udicom na plovak za 2014.godinu u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji seniora i pojedinačnoj konkurenciji seniorki. Glavni sudija bio je Novica Marjanov, a sektorske sudije bili su Vesna Vovk i Petar Jović.    
Učestvovale su sledeće ekipe u seniorskoj konkurenciji:

1.    „Smuđ 1955“     Crvenka,
2.     „Mol“                  Mol,
3.    „Šaran“               Srbobran,
4.    „Galadska“         Kikinda,
5.    „Kečiga“             Bačko Petrovo Selo,
6.    „Profi ribolovac“ Vršac,
7.    „Vidra“                 Beška,
8.    “Šaran“                Vršac,
9.    „Bratstvo“            Kanjiža,
10.    „Linjak“              Nova Pazova i
11.    „Karaš“              Beočin.

Pojedinačni sektorski plasman:

Plasman    Takmičar    USR    Mesto    Ulov
                    1.sektor   
1.    Siveli Šandor    Kečiga       B.P.Selo   4.525 gr
2.    Kanju Janoš      Bratstvo     Kanjiža      3.360 gr
3.    Juhas Sava       Šaran         Vršac        3.015 gr

                2.sektor   
1.    Lupu Branko        Galadska   Kikinda    3.330 gr
2.    Tartali Đerđ          Bratstvo    Kanjiža      2.790 gr
3.    Marjanov Zoran    Šaran        Vršac        2.785 g

                        3.sektor   
1.    Knežević Zoran    Vidra       Beška      5.330 gr
2.    Fanc Tomas         Kečiga    B.P.Selo  3.750 gr
3.    Kosanić Savo      Karaš      Beočin      3.270 gr

Generalni plasman u pojedinačnoj konkurenciji:

Plasman    Takmičar    USR         Mesto    Ulov - gr
1.    Knežević Zoran     Vidra        Beška       5.330 gr
2.    Siveli Šandor        Kečiga      B.P.Selo   4.525 gr
3.    Lupu Branko         Galadska  Kikinda     3.330 gr

    Ekipni plasman:

Plasman    USR    Mesto    Broj bodova    Ulov - gr
1.    Kečiga      B.P.Selo   9,0 s.p.     10.645 gr
2.    Bratstvo    Kanjiža      9,0 s.p.       8.825 gr
3.    Šaran        Vršac      10,0 s.p.       8.570 gr

    U pojedinačnoj konkurenciji učestvovalo je 8 seniorki.

1.    Radusinović Slađana, USR „Linjak“ Nova Pazova,
2.    Đuričić Rajna, USR „Linjak“ Nova Pazova,
3.    Karać Mirjana, USR „Šaran“ Srbobran,
4.    Bućanin Nedeljka, USR „Šaran“ Srbobran,
5.    Ištvan Franciška, USR „Šaran“ Srbobran,
6.    Balešević Mirjana, USR „Linjak“ Nova Pazova,
7.    Perin Brigita, USR „Profi-ribolovac“ Vršac,
8.    Andrić Branislava, USR „Galadska“ Kikinda.

Konačni plasman u konkurenciji seniorki:

Plasman    Takmičarka    USR    Mesto    Ulov - gr
1.    Perin Brigita              Profi-ribolovac     Vršac          3.195 gr
2.    Andrić Branislava     Galadska             Kikinda       2.710 gr
3.    Ištvan Franciška        Šaran                  Srbobran    2.535 gr


IZVEŠTAJ SA LIGE MLADIH VOJVODINE
(Kadeti i juniori – Srem, Banat i Bačka)

    Liga mladih Vojvodine za region Srem održana je u 4 kola i to:

Kolo    Lokacija održavanja takmičenja    Datum održavanja
I    Novi Sad,     kanal DTD    10.05.2014.
II    Jezero „Ljukovo“                31.05.2014.
III    Reka Bosut, Morović        14.06.2014.
IV    Reka Sava, Sremska Mitrovica    28.06.2014.

Glavni sudija bio je Kosanić Savo,
a Učestvovalo je 6 kadetskih i 4 juniorske ekipe.

Kadetske ekipe:
1.    „Dunavac“ Krčedin,
2.    „Karaš“ Laćarak,
3.    „Vrtič“ Martinci,
4.    „Karaš“ Beočin,
5.    „Vidra“ Beška i
6.    „Big fish“ Kuzmin.

Juniorske ekipe:
1.    „Veliki vretenar“ Sremska Mitrovica,
2.    „Karaš“ Laćarak,
3.    „Vidra“ Beška i
4.    „Crvenperka“ Žarkovac.

Pojedinačni plasman nakon 4 kola – kadeti:

Plasman    Takmičar    USR    Mesto    Broj  bodova    Ulov - gr
1.    Stankić Luka        Karaš    Beočin    5,0 s.p.   9.295 gr
2.    Šleder Čeda        Karaš    Beočin    7,0 s.p.   7.955 gr
3.    Šubatlija Lazar    Karaš    Laćarak   8,5 s.p.  5.625 gr

    Ekipni plasman:
Plasman    USR    Mesto    Broj bodova    Ulov - gr
1.    Karaš    Beočin       25,0 s.p.    22.325 gr
2.    Vidra     Beška        26,0 s.p.    19.315 gr
3.    Karaš    Laćarak     36,5 s.p.    16.825 gr

Pojedinačni plasman nakon 4 kola – juniori:

Plasman    Takmičar    USR    Mesto    Broj  bodova    Ulov - gr
1.    Požonji Goran        Vidra                   Beška               4 s.p.    15.415 gr
2.    Žmirić Vukašin       Vidra                   Beška               7 s.p.     7.860 gr
3.    Josipović Nikola    Veliki vretenar    Sr Mitrovica     7,5 s.p.  7.690 gr

    Ekipni plasman:

Plasman    USR    Mesto    Broj bodova    Ulov - gr
1.    Vidra                    Beška          20 s.p.      30.355 gr
2.    Karaš                   Laćarak      26,5 s.p.    23.070 gr
3.    Veliki vretenar    S.Mitrovica  27,5 s.p.   19.735 gr

Liga mladih Vojvodine za region Banat održana je u 4 kola i to:

Kolo    Lokacija održavanja takmičenja    Datum održavanja
I    Kikinda, kanal DTD    31.05.2014.
II   Kikinda, kanal DTD    31.05.2014.
III   Vršac, kanal DTD      07.06.2014.
IV   Vršac, kanal DTD     07.06.2014.

Glavni sudija bio je Vasa Andrić.
Učestvovalo je 6 kadetskih i dve juniorske ekipe.
Kadetske ekipe su sledeće:
1.    „Galadska“  Kikinda,
2.    „Šaran“        Omoljica,
3.    „Šaran“        Vršac,
4.    „Drveni vir“  Aradac,
5.    „Linjak“        Opovo i
6.    „Profi ribolovac“ Vršac.

Juniorske ekipe:
1.    „Šaran“       Omoljica,
2.    „Drveni vir“ Aradac.

Pojedinačni plasman nakon 4 kola – kadeti:

Plasman    Takmičar    USR    Mesto    Broj  bodova    Ulov - gr
1.    Mandić Stevan    Šaran    Vršac    6 s.p.     3.100 gr
2.    Roman Mihael     Šaran    Vršac    8 s.p.     2.965 gr
3.    Ric Marko            Šaran    Vršac   10 s.p.    2.526 gr

    Ekipni plasman:

Plasman    USR    Mesto    Broj bodova    Ulov - gr
1.    Šaran            Vršac      24 s.p.    8.591 gr
2.    Linjak            Opovo     32 s.p.    6.571 gr
3.    Galadska     Kikinda    48 s.p.    5.678 gr

Pojedinačni plasman nakon 4 kola – juniori:

Plasman    Takmičar    USR    Mesto    Broj  bodova    Ulov
1.    Filipović Dragiš         Šaran          Vršac        5 s.p.    2.155 gr
2.    Popov Dejan              Drveni vir    Aradac     6 s.p.    1.942 gr
3.    Maćaš Aleksandar    Drveni vir    Aradac     6 s.p.    1.725 gr

    Ekipni plasman:

Plasman    USR    Mesto    Broj bodova    Ulov
1.    Drveni vir    Aradac     18 s.p.    5.423 gr
2.    Šaran        Omoljica    18 s.p.    5.707 gr

Liga mladih Vojvodine za region Bačka održana su u 4 kola i to:

Kolo    Lokacija održavanja takmičenja    Datum održavanja
I    Veliki Bački Kanal, Srbobran    24.05.2014.
II    Kanal DTD, Karavukovo           31.05.2014.
III    Kanal DTD, Bački Petrovac    15.06.2014.
IV    Šlajz-Dunav, Kovilj                   28.06.2014.

Glavni sudija bio je Ružičić Zoran.
Učestvovalo je 9 kadetskih i 3 juniorske ekipe.
Kadetske ekipe:
1.    „Šaran“ I Srbobran,
2.    „Mol“ II Mol,
3.    „Dunav Karavukovo“ Karavukovo,
4.    „Šaran“ II Gložan,
5.    „Smuđ 1955“ Crvenka,
6.    „Šaran“ I Gložan,
7.    „Dunav Karavukovo“ I Karavukovo,
8.    „Mol“ I Mol,
9.    „Šaran“ II Srbobran.

Juniorske ekipe:
1.    „Šaran“ Gložan,
2.    „Mol“ Mol,
3.    „Zlatni karaš“ Vrbas.

Pojedinačni plasman nakon 4 kola – kadeti:

Plasman    Takmičar    USR    Mesto    Broj bodova    Ulov
1.    Antanasković Ilija    Dunav Karavukovo    Karavukovo    7,0 s.p.     8.620 gr
2.    Kostić Valentin        Dunav Karavukovo    Karavukovo    9,0 s.p.    11.140 gr
3.    Potfaj Vladimir        Šaran                          Gložan           10,0 s.p.    12.125 gr


    Ekipni plasman:

Plasman    USR    Mesto    Broj bodova    Ulov
1.    Dunav Karavukovo    Karavukovo    38,0 s.p.    30.025 gr
2.    Šaran II                       Gložan             39,5 s.p.    29.230 gr
3.    Šaran                          Srbobran         51,5 s.p.    23.715 gr
   
Pojedinačni plasman nakon 4 kola – juniori:

Plasman    Takmičar    USR    Mesto    Broj bodova    Ulov
1.    Benka Miro            Šaran    Gložan     4 s.p.    19.840 gr
2.    Haška Jan              Šaran    Gložan    6 s.p.    14.130 gr
3.    Kukučka Martina   Šaran    Gložan     7 s.p.     9.860 gr

    Ekipni plasman - juniori:

Plasman    USR    Mesto    Broj bodova    Ulov
1.    Šaran             Gložan   17,0 s.p.    43.830 gr
2.    Mol                 Mol         28,0 s.p.    26.650 gr
3.    Zlatni karaš    Vrbas    32,0 s.p.    27.275 gr


    Majstorica Lige mladih Vojvodine

    Dana, 19.07.2014.godine na pisti D.T.D. kanala u Novom Sadu održana je „majstorica“ u lovu ribe udicom na plovak iz regija Srem, Banat i Bačka, u konkurenciji kadeta i juniora. Učestvovalo je pet ekipa kadeta i sedam ekipa juniora.
    Kadetske ekipe:
1.    „Šaran“  Gložan,
2.    „Karaš“  Beočin,
3.    „Vidra“   Beška,
4.    „Šaran“  Srbobran,
5.    „Karaš“   Laćarak.

Juniorske ekipe:
1.    „Zlatni karaš Vrbas,
2.    „Vidra“ Beška,
3.    „Karaš“ Laćarak,
4.    „Drveni vir“ Aradac,
5.    „Šaran“ Gložan,
6.    „Veliki vretenar“ Sremska Mitrovica,
7.    „Šaran“ Omoljica.

Ekipni plasman – kadeti:

Plasman    USR    Mesto    Broj bodova    Ulov
1.    Karaš    Beočin        6,0 s.p.     6.210 gr
2.    Šaran    Srbobran    8,0 s.p.     5.250 gr
3.    Šaran    Gložan        8,0 s.p.     5.105 gr

    Ekipni plasman – juniori:

Plasman    USR    Mesto    Broj bodova    Ulov
1.    Šaran          Gložan       3,0 s.p.    6.665 gr
2.    Drveni vir    Aradac      9,0 s.p.    4.760 gr
3.    Šaran         Omoljica   12,0 s.p.    4.400 gr

    Takmičenja su protekla bez primedbi i žalbenih postupaka. Odlična organizacija Ribolovačkog saveza Vojvodine u saradnji sa Takmičarskom i Sudijskom komisijom ispunila je sve postavljene zadatke. Veliki doprinos pružili su stručna služba i ribočuvari D.O.O. „RSV“.
    Odziv je bio nešto veći nego prošle godine iz razloga učešća seniorki u pojedinačnoj konkurenciji.
    Zahvaljujem se svima koji su učestvovali u pripremi sednica Takmičarske i Sudijske komisije, pripremi takmičenja i njihovoj tehničkoj realizaciji.


    Kompjuterska obrada                         Izveštaj sačinio
     Tehnička sekretarka                predsednik Takmičarske komisije
     Zvezdana Markov, s.r.                         Savo Kosanić, s.r.